https://reisiklimlendirme.com/

1.000 TL Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsizdir.

0850 346 88 12

Ahşap malzemelerin sıcaklığını günümüze taşıyan eskitme mobilya dekorasyonlarda nasıl kullanılır sorusu, tercihini her zaman gelenekselden yana kullananlar için önemlidir. Klasik ve modern arasında görsel bir şölenin altına imza atan tarz, işlevsel özellikleriyle dikkat çeker. Depolama ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan eskitme mobilyalar, yaşam alanlarının yanı sıra mutfaklarda da fark yaratır.

Vintage Esintileri

Son derece uygun maliyetlerle evlerde vintage esintileri yaratan eskitme mobilyalar, antika mobilya ihtiyacını eksiksiz olarak karşılar. Dekorasyonda dönemsel esintilere yer vermek isteyenler daha düşük bütçelerle hayalini kurdukları evi tasarlayabilirler. Doğal dokuların ön planda olduğu bu stil, huzur dolu bir atmosfer arayanlar için ilk tercih olarak değerlendirilebilir. Ortak yaşam alanlarının;

 • Havasını değiştirmekle kalmayan
 • Karakteristik ve
 • İşlevsel özellikler katan tercihler

Tüm eve yayılabilir. Doğal bir malzeme olan ahşap, kullanıldığı yerlerde diğer dekorasyon ürünleriyle uyum içinde yer alır. Aksesuar ve yardımcı objelerin sergilenmesinde de kullanılan ürünler, depolama alanlarının istendiği şekilde dizayn edilmesini kolaylaştırır.

Modern Mutfak Malzemeleriyle Gelenekselin Uyumu

Boyanarak eskitme görüntü kazanacak olan mutfak malzemeleri, ahşabın farklı bir hava kazanmasını sağlar. Doku ve renklerle hareket kazanacak olan mutfaklar, gelişen teknolojilerden alınan yardımla eksiksiz olarak kurulabilir. Ahşabın doğal ve sıcak görüntüsüyle bütünleşecek ev tekstilleri, günümüzde bir sosyalleşme alanı olarak kullanılan mutfaklara değer katar.

Dönemsel esintilerden güç alan tasarımlar, beğenileri yansıtırken ihtiyaçlara odaklıdır. Konuklar için konfor yaratacak alanlar oluşturularak gün içinde ev de geçirilecek zamanın kalitesi en üst seviyeye taşınabilir. Tuğla duvar dekoru, açık tonlarda dolap kapakları ve cesur renk tercihleri yaşam tarzının dışa vurumu olarak mekana farklı bir görünüm kazandırır.

Eskitme Dolaplar ve Açık Duvar Rafları

Eskitme mobilya dendiğinde akla gelen dolap, açık raf, sandalye ve masalar evin farklı bölümlerinde kullanılabilir. Antreden salona, yatak odasından çalışma odasına kadar hemen her yerde göze çarpan detaylar, eskiye duyulan özlemin dışa vurumudur. Çeşitli renk alternatiflerine sahip olan açık raflar, geleneksel anneanne evlerinin günümüze taşınmasına yardımcıdır.

Duvarın estetik bir şekilde kullanılmasını sağlayan üniteler aynı zamanda işlevseldir. Mekanın dekorasyon renk tercihlerine uygun renklerde boyanacak raflar, farklı derinliklere ve ebatlara sahip olabilir. Klasik ahşabın koyu tonlarıyla her zaman uyum içinde kullanılan ekru tonlar, sandalyeden halıya, perdeden aydınlatma malzemelerine kadar her yerde özenle kullanılabilir.

Odak Alan Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde odak noktayı oluştururken eskitme mobilyalardan yardım alınabilir. Sıcak bir atmosfer için geleneksel ürünlerle modern aksesuarlar uyumlu bir şekilde harmanlanabilir. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak için evde geçirdiği zamanların kıymetini bilenler, doğal ortamla uyumlu tercihler yaparak sonuca ulaşabilirler. Ekonomik olduğu kadar da sıcak bir atmosfer sağlayan eskitme mobilyalar, modern ve klasik stil ögelerini bir arada barındırır.

Farklı formlara sahip sarkıt aydınlatma malzemeleriyle zenginleştirilen ürünler, metal eskitme aksesuarlarla da kullanılabilir. Ahşap bir masanın etrafına yerleştirilecek renkli ve eskitme metal sandalyeler, country esintileri taşır. Bu aşamada iç açıcı renkler tercih edilebileceği gibi mevsimsel ihtiyaçlara uygun ürün seçimleri de yapılabilir.

 • Fonksiyonel unsurlar barındırırken
 • Estetik bir görünüm veren
 • Yaşam alanlarına değer katan

Eskitme mobilyalar, her dönem değer kaybetmeden kullanılabilir. İhtiyaç ve zevke uygun olarak dekore edilecek evlerde kişisel tercihler istenen farkın yakalanması için birebirdir.

Modern Stilden Klasik Tarza Geçişte Eskitme Mobilya

Hem konukların ağırlandığı hem de ailecek sıcak sohbetlerin yapıldığı salonlarda eskitme vitrinlerle dekorasyona sıcak dokunuşlar yansıtılabilir. Depolama ihtiyacını karşılarken aksesuar sunumunun da yapıldığı vitrinler, estetik değere sahiptir. Yemek masasının hemen arkasında ya da antrede kullanılacak tercihen cam kapaklı vitrinler, dekorasyonla uyumlu bir şekilde renklendirilebilir.

Doğru ölçüye sahip bir ürün seçmek kadar yerleşim planının da doğru yapılması son derece önemlidir. Doğal ürünlerle antik tasarımların bir araya geldiği eskitme mobilyalar, kırsal stilin şehir hayatının içine adapte olmasını sağlar.

 • Kaplama koltuklar
 • Zımparalanmış sandalyeler
 • Doğal bitkiler ve
 • Konuma uygun olarak kullanılacak tabureler

Eskitme mobilyalarla uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Zeminde doğal taşın kullanıldığı ortamda, kandil görünümlü lambalar, minimal çizgiler, boyalı dolap ve kapılar antik havanın atmosferi şekillendirmesi için yardımcıdır.

Eskitme Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evi tam anlamıyla rustik ya da retro bir havaya bürümek için eskitme mobilya seçimine özen göstermek gerekir. Ahşap, beyaz ya da farklı renklerde hazırlanan modeller, farklı dekorasyon tarzlarıyla bir araya getirilebilir. Kişiye özel ve görsel açıdan değerli ortamlar hazırlamak için, renk seçimine özen gösterilmelidir.

Geçmişten kalan anıların evin içinde hala yaşatılmasını sağlayan mobilyalar, modern tasarımlarla uyum içinde kullanılabilir. Çiçek desenli krilentler eskitme mobilyaları tamamlayacak ev tekstilleri arasında sayılabilir. Ortama sıcak ve samimi bir hava katan desenler, mutfakta yerini ekose ve pötikareye bırakabilir. Eskitme tarzı daha zengin gösterecek en önemli ayrıntı ise hiç kuşkusuz ayna kullanımıdır.

Sizin Tarzınız Hangisi?

Vintage mı? Klasik mi? Retro mu? Modern mi? Hayata bakış açınızı yansıtacak dekorasyon tercihi yaptıktan sonra mobilya seçimine ve eskitme mobilyaları mekan içinde kullanma çalışmalarına geçilebilir. Her türlü tarzla uyum içinde kullanılacak parçalar, yaşam alanlarında odak noktası oluşturma ihtiyacını karşılar. Eskimiş ve uzun zamandır kullanılan ev eşyaları küçük dokunuşlarla eskitme tarzında boyanabilir.

Evin farklı yerlerinde değerlendirilebilecek ürünler seçilerek göze hoş görünen yeni mobilyalar elde edilebilir. Vişne çürüğü, ekru, yeşil, beyaz, siyah ve mavi eskitme mobilyalarda en çok kullanılan renkler arasında sayılır. Taş duvarların kullanıldığı bir teras ya da kış bahçesi geleneksel ve eskitme mobilyaların kullanılacağı en özel alanlar arasında yer alır.

 • Yazar : Editör
 • Jan 19, 2022
 • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Zorunlu alanlar işaretlidir.*